Dekorativní štuky

Ozdobou klasických interiérů luxusních bytů a měšťanských domů byly vždy mistrně provedené dekorativní štuky, kterými se na první pohled odlišovaly od vápenných omítek. Také dnes zažívají dekorativní štuky svoji renesanci a stoupá poptávka po odbornících, schopných zhotovit klasickou štukovou výzdobu koupelen, obývacích pokojů nebo salónků. 
 

Dekorativní omítky zvládají jen štukatéři - specialisté

Výroba dekorativních štuků patří mezi nejnáročnější malířské techniky. Jen málo malířství je schopno nabídnout odborné pracovníky, kteří mají zkušenosti s realizací štukatérských prací. S běžnými malířskými pracemi nemá výroba dekorativních štuků mnoho společného, jedná se o zcela odlišné pracovní postupy, vyžadující i značnou dávku zkušeností a teoretických znalostí historických malířských technik.
 

Zhotovujeme dekorativní štuky a klasické interiéry

Mezi našimi malíři máme několik odborných pracovníků, kteří mají dlouholetou praxi v realizaci historických malířských technik a zkušenosti s dekorativními štuky. Zhotovujeme dekorativní štuky využívající ušlechtilých hlinek renomovaných světových výrobců :

Benátský štuk

Benátský štuk je na dřevě vypálené bažinné vápno s příměsí barviv, kterými jsou drcené nerosty a horniny - nejčastěji mramor různých odstínů. Správné dávkování a původ přísad je výrobním tajemstvím výrobců, o které se přirozeně neradi dělí. Benátský štuk známe z historických domů bohatých měšťanů převážně z oblasti dnešní Itálie, kde se vyráběl už od starověku. Světovou proslulost mu dodal benátský architekt Andrea Palladio - podle něj se štuk nazývá benátským.

Antický štuk

Antický štuk - mezi antické zeminy řadíme řadu nátěrových směsí, napodobujících přírodní materiály. Patří zde zejména :

  • Marmorine - omítková napodobenina mramoru - dodává se jako prášek nebo pasta
  • Grassello - směs vápna a mramorového prášku - je používáno převážnou většinou italských dekoratérů, díky skvělým vlastnostem a ceně.
  • Travertino - speciální dekorativní omítka dokonale napodobující vzhled přírodního kamene v rozmanitých podobách
  • Velatura Dei Dogi - antická technika nanášení malby štětcem a hladítkem nebo speciální chlupatou rukavicí
  • Stucco Krok - dekorativní štuková výzdoba napodobující krokodýlí kůži

Marocký štuk

Marocký štuk je dekorativní omítka z mramorové moučky, hašeného vápna, křemenného písku, pálené jílovité zeminy, popela a celulózy. Jinak se nazývá také Tadelakt. Je podobný benátskému štuku, ale je odolnější proti působení vody a tedy je velmi vhodný pro koupelny, bazény, sauny apod.

Imitace přírodních materiálů

Moderní dekorativní štuky napodobují mnoho přírodních materiálů. Můžeme Vám tak vykouzlit pokoj obložený červeným mramorem, koupelnu z travertinu nebo třeba kuchyni z přírodního kamene.  Imitovat lze ale zdařile i třeba jutu anebo barevné kovy. 

 

Proč dekorativní štuky od nás? 

  • Naši štukatéři mají letité zkušenosti s dekorativními štuky a technikami jejich nanášení
  • Můžeme nabídnout a provést dekorativní štuky celistvého charakteru, bez viditelných nesouladů ve vzoru 
  • Naši štukatéři pracují i za plného provozu. Popřípadě si prozatímní uzavření prostoru dopředu vyžádáme a štuk budeme aplikovat v době, kdy nebudeme překážet. Například v nočních hodinách.
  • Zajistíme případné vystěhování nábytku a ochráníme vybavení pokojů zakrytím.
  • Odstraníme veškerý odpad vzniklý během práce a uklidíme po sobě pracoviště
 

Záruka kvality dekorativního štuku

Ověřujeme kvalifikační dispozice našich malířů a štukatérů předtím, než s nimi navážeme spolupráci. Jedním z faktorů přijmutí odborného pracovníka je jeho prokazatelná praxe a získané kladné reference od zákazníků.
 

Nabízíme službu dekorativního štuku ve všech větších městech České a Slovenské republiky

   Naše služby dekorativních štuků je možno využít ve všech větších městech České i Slovenské republiky. Naši štukatéři jsou průběžně pečlivě monitorováni našimi odborníky z oddělení managementu kvality. Vyhodnocujeme výsledky odvedené práce štukatérů s využitím hodnocení našich zákazníků a spolupráci v týmu zakládáme jen na těch nejlepších pracovnících.
 
 

Kontaktujte naše malířství - dekorativní štuky


Děkujeme, že se s námi podělíte o Vaše zkušenosti s prací našich malířů. K tomu Vám slouží náš  referenční dotazník.

Dekorativní štuky v regionech ČR a SR

vyberte si Vaše nejbližší malířství ...

 

Klikněte na kraj, v němž potřebujete provést dekorativní štuky ...

Dekorativní štuky v České republice

Dekoratívne štuky na Slovensku

 

Anketa

Líbí se Vám antické štuky?

Celkový počet hlasů: 222